رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی

رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی

رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی

اهمیت رفتار سازمانی در موفقیت سازمان ها و کسب و کارها

رفتار سازمانی علمی است که به مطالعه رفتار انسان ها در محیط کار و سازمان ها می پردازد. این رفتار به تنهایی می تواند موجب پیشرفت یا سقوط یک سازمان شود. این که کارکنان چگونه فکر می کنند، احساسشان چه چیزی در سازمان جذب می کند و اینکه چگونه از نظر ذهنی و فیزیکی عمل می کنند.
رفتار سازمانی تاثیر مستقیم بر عملکرد، بهره وری و موفقیت سازمان ها دارد.
هدف از فراگیری رفتار سازمانی:

 • شناخت نحوه رفتار کردن افراد در شرایط مختلف
 • درک آنچه افراد مختلف انجام می دهند
 • بررسی روابط دورن سازمانی و پیش بینی رفتار کارکنان با استفاده از قابلیت های آنها
 • کنترل رفتار کارکنان در راستای بهبود عملکرد سازمان
  است.

تحلیل و بررسی درست رفتار سازمانی کمک می کند که مدیران بهترین راه های انگیزه دادن به کارکنان پیدا کنند، و راهکارهای دقیقی برای به حداکثر رساندن عملکرد و رضایت شغلی آنها پیدا کنند.

وقتی کارکنان محرک ها و انگیزه های مثبت را در محل کار خود تجربه می کنند، احتمال دارد که بهتر و با تعهد بیشتری عمل کنند. در نهیات این مساله به موفقیت و رشد تمام ساطزمان کمک می کند.

یک مدیر موفق با درک صحیح رفتار سازمانی، میتواند محیطی را ایجاد کند که تعاملات مثبت و همکاری بین کارکنان تشویق شود. و تیم های قوی و هماهنگ ترغیب شوند که به چالش های پیچیده پاسخ مناسب دهند و نوآوری های جدید ایجاد کنند.

رفتار سازمانی جاری در بدنه سازمان به مدیریت در مواجهه با تغییرات کمک می کند.

سازمان ها در یک دنیای مدام در حال تحول و تغییر هستند و برای بازماندن و رقابت، باید قادر باشند به سرعت و به صورت موثر به این تغییرات واکنش نشان دهند.

رفتار سازمانی یک ابزار کلیدی است که به سازمان ها و کسب وکارها کمک می کند تا در مدیریت مواردی مثل ارتباطات درون سازمانی و بیرونی، رضایت شغلی نیروی انسانی، تصمیم گیری، همکاری تیمی و تغییر و تحولات سازمانی بهترین شکل عمل کنند.

چرا باید در دوره جامع رفتارسازمانی شرکت کنیم؟

به عنوان یک مدیر، شما نقطه مرکزی تصمیم گیری ها و همچنین رابط اصلی بین هیئت مدیره، کارکنان و بخش های مختلف و تیم های فعال در سازمان هستید.
بنابراین، شناخت عمیق و جامع از رفتارها و الگوهای انسانی در محیط کار برای شما ضروری است. اما چرا به عنوان یک مدیر باید در دوره رفتار سازمانی شرکت کنید و چه سودی برای شما دارد؟ چه چیزی به دست خواهید آورد؟

با فهمیدن چگونگی تاثیر روابط انسانی بر کارآمدی تیم، می توانید استراتژی هایی را اجرایی کنید که به بهبود کارایی کلان در سازمان منجر شود.
هر سازمانی با تعارضات مختلفی مواجه می شود. با فهم صحیح رفتار سازمانی، می توانید به راحتی تعارضات را حل و فصل کنید.

برای ایجاد یک فرهنگ سازمانی موفق، مدیر باید بتواند به صورت موثر با کارکنان خود ارتباط برقرار کند، و شرکت در این دوره ها به شما در این زمینه کمک شایانی می کند.

شما با درک بهتر از رفتارها و انگیزه های کارکنان، می توانید تیم هایی با تعامل بالاتر و هماهنگی موثرتر ایجاد کنید. فرهنگ سازمانی همیشه از جزئیات رفتاری کارکنان شکل می گیرد. یک رهبر موفق با فهم این رفتارها، می تواند به تقویت یک فرهنگ سازمانی موثر کمک کند.

شما با شناخت بیشتر و بهتر از نیازها و انتظارات کارکنان، می توانید بر رضایت شغلی آنها افزوده و به کاهش جابه جایی کارکنان د رکنار افزایش بهره وری سازمانی کمک کنید.

به خاطر داشته باشدی که با توجه به اهمیت رفتارها و تعاملات انسانی در سازمان ها، دانش و فهم یک مدیر از این موضوعات، می تواند تأثیر چشمگیری در موفقیت و پیشرفت سازمان داشته باشد.

 

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

 • مدیران و رهبران سازمان های مختلف که تصمیم گیران و اداره کنندگان مجموعه ها و تیم های مختلف هستند.
 • کارکنان و کارمندان رده های میانی سازمان ها، شرکت ها و مجموعه های مختلف که نیاز بهبود ارتباطات خود با همکاران و بهبود عملکرد خود را داشته و می خواهند در راستای پیشرفت و توسعه فردی گام بردارند.
 • و تمام کسانی که می خواهند در هرکاری و در هرجایگاهی به صورت حرفه ای و مفوق فعالیت کنند و زمینه های رشد و توسعه فردی را برای خودشان فراهم کنند.
 

مدرس دوره

چالش زدایی و رفع دغدغه های مدیران با تدوین استراتژی های عملگرایانه، ایجاد هم راستایی مدیران و نیروی های انسانی در مسیر اهداف سازمان، طرح صورت مسئله های اساسی و ارائه ی راه حل های صحیح عملیاتی از دل خود سازمان،

سرفصل های دوره رفتارسازمانی

 • تعریف رفتار سازمانی
 • کاربردهای علم رفتار شناسی در مدیریت نیروی انسانی
 • نقش نگرش، ارزش و رفتار در بهبود شخصیت سازمانی
 • افزایش مهارت شرکت کنندگان در حوزه توسعه مهارت های فردی
 • ایجاد مهارت به کارگیری و نگهداشت منابع انسانی
 • فراگیری مهارت برخورد با دام های اشتباه تعاملات با کارکنان
 • مولفه های رفتار فرد: شخصیت- نگرش/ارزش- عزت نفس
 • رهبری و سبکهای آن
 • آشنایی با رفتار سازمانی و مدیریت رفتار
 • توسعه مهارت بکارگیری از توانمندی های کارکنان در راستای اهداف شغلی و سازمانی
 • ایجاد توانایی شناخت ابعاد فردی شخصیت و انتخاب سبک مناسب ارتباطی با مخاطبان، مشتریان و کارکنان
 
 
هم اکنون ثبت نام کنید
رزرو وقت مشاوره

با شرکت در این دوره چه چیزی به دست خواهیم آورد؟

در دهه نود میلادی ثابت شد که مهارتهای فنی و تکنیکال برای موفقیت یک مدیر لازم هستند ولی هرگز کافی نیستند. مدیران و رهبران سازمانی باید از نظر روابط انسانی و سازمانی نیز دارای مهارت بالا باشد.

اصلی ترین کار یک مدیر شاید این باشد که ترتیبی دهد؛ که کارها به وسیله دیگران اما در بالاترین کیفیت و با بهترین نتیجه انجام شود.
دوره رفتار سازمانی از جمله علوم مهم و پایه ای در آموزش مدیریت محسوب می شود.

رفتار سازمانی، علم مطالعه و کاربرد دانش نحوه برخورد با همکاران، مدیران، افراد و گروه های داخلی و بیرونی در سازمان ها می باشد و هدف آن دستیابی به اهداف انسانی سازمان و تسهیل مسیر موفقیت آن است.

شما با فراگیری رفتارسازمانی و چگونگی مدیریت آن در مسیر موفقیت رهبری و مدیریت، چندین پله به سمت اهدافتان نزدیکتر خواهید شد.

تعارضات سازمانی کمتری را تجربه خواهید کرد و می توانید بهترین تصمیمات را در بحرانی ترین شرایط، بر اساس شناخت خودتان از تیم و نیروی انسانی سازمان بگیرید.

با داشتن درک بهتری از نظریات و مدل های رفتار سازمانی مانند نظریات انگیزشی، تصمیم گیری گروهی، رهبری و دیگر مفاهیم مرتبط شما از لحاظ دانش نظری و اکادمیک نیز دچار تحول اساسی خواهید شد.

اما یکی از برترین دست یافته های شما بعد از شرکت در این دوره ها یادگیری روش های موثر در مدیریت تعارضات محیط کار و یافتن راه حل های مثبت برای حل مسائل اساسی است. این راز موفقیت بزرگترین سازمان های بین المللی است.

 

 

 
 

نظر اساتید و کارآفرینان برتر

سوالات متداول :

این دوره شامل هشت جلسه دوساعته خواهد بود.
تنها پیش نیاز این دوره تصمیم شما برای رشد سازمان، رشد شما به عنوان مدیر عامل، مدیر منابع انسانی و موفقیت در هدایت نیروی انسانی و در نهایت موفقیت سازمان است.
این دوره بیشتر بر مفهوم کاربردهای علم رفتار شناسی در مدیریت نیروی انسانی و نقش نگرش، ارزش و رفتار در بهبود شخصیت سازمانی افراد تاکید دارد.
منابع مطالعاتی مختلفی جهت این دوره وجود دارد که در حین کلاس و توسط استاد ارائه خواهد شد.
با داشتن درک بهتری از نظریات و مدل های رفتار سازمانی مانند نظریات انگیزشی، تصمیم گیری گروهی، رهبری و دیگر مفاهیم مرتبط شما از لحاظ دانش نظری و اکادمیک نیز دچار تحول اساسی خواهید شد.
این دوره شامل تمرین‌های مختلف فردی و گروهی به صورت کارگاهی و عملی خواهد بود.
این دوره شامل تمرین‌های مختلف فردی و گروهی به صورت کارگاهی و عملی خواهد بود.
پس از این دوره مدرک شرکت در دوره توسط گروه ملکا ارائه خواهد شد.
مبلغ این دوره 6991000 ریال بوده و قابل خریداری از وبسایت ملکا به صورت نقدی می‌باشد.
بله تمام دوره های ملکا ترکیبی از انش تئوری و تمارین کارگاهی و عملی هستند.

نظرات شما

مقدار سرمایه گذاری ۱۴,۴۴۰,۰۰۰ تومان
320
نفر این دوره را خریداری کرده‌اند

 • نوع دوره : حضوری
 • پیش نیاز : حضوری
 • تعداد جلسات : 14 جلسه
 • طول دوره : سه ماه
با تشکر اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد
نیاز به مشاوره دارید؟
با پر کردن فرم زیر منتظر تماس کارشناسان واحد آموزش باشید