تحول دیجیتال و سرمایه گذاری در صنعت گردشگری

در سومین و آخرین پنل تخصصی در کنفرانس ملی توسعه بازار و مدیریت نوین سازمان در صنعت گردشگری که اولین رویداد از سری رویدادهای هدفمند پرواز بود، ابتدا سخنرانی مدیر پنل جناب آقای دکتر امین سمیع زاده را شاهد بودیم .

ایشان با مدیریت شرکت نئواینوست و تجربه علمی و عملی بهترین انتخاب برای مدیریت پنل تحول دیجیتال و سرمایه گذاری بودند.
سخنرانی ایشان با تمرکز بر تحلیل و آمارهای دقیق علمی در زمینه تحول دیجیتال و تکنولوژیک حوزه های مختلف گردشگری ایراد گردید.

دکتر امین سمیع زاده
دکتر سمیع زاده در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه تحول در هیچ صنعتی رخ نخواهد داد مگر اینکه در ارزش ها و تفکراتمان تحول و تغییر رخ دهد، اضافه کردند:
نگاهمان به تحول از ریشه غلط بوده است و یا راه راه اشتباه رفته ایم و یا به دنبال نتایج اشتباه بوده ایم.
ایشان با ذکر اینکه ⁩در بحران جهانی کووید، فعالیت Airbnb باعث نجات گردشگری جهان شد این را نشانه ای از نیاز به تحول و تغییر در ساختاری گردشگری کشورمان و تحول نگاه سرمایه گذاران در کشور ما دانستند.

سخنرانی دکتر امین سمیع زاده

پس از سخنان جناب اقای سمیع زاده، توسط مجری مراسم از اعضا محترم پنل سوم‌کنفرانس جهت گفتگو دعوت بعمل آمد.
در این‌ پنل، مدیران و متخصصان زبده ای در زمینه گردشگری، سرمایه گذاری و تحول دیجیتال حضور داشتند:

○جناب آقای نادر رفتاری، صاحب برند رفتاری ۱۲۸۹ و ریاست کمیسیون منطقه ای غذا و نوشیدنی یونسکو

○جناب آقای ماهان مدون، معاونت سابق گردشگری منطقه آزاد کیش و مدیر شرکت گردشگری سرزمین پارس

○جناب اقای احسان‌ حاجی‌علی‌اکبر، مدیر شرکت سرمایه گذاری هدف حافظ
و
○ جناب امیراصلان زاده، معاون گردشگری مرکز خدمات و مشاوره ایرانیان خارج از کشور

 

در ابتدای پنل، جناب اقای ماهان مدون معتقد بودند نباید تحویل را هتلداری خلاصه کنیم و باید این تحول در تمام ساختار گردشگری ما ایجاد شود. ایشان احتمال دادند خلا موجود در اکوسیستم گردشگری ما بیشتر فرهنگی و شناختی باشد و عدم اعتماد به فناوری را یکی از علل سرعت پایین تحول در حوزه گردشگری برشمردند و اضافه کردند: نباید شرایط به‌ گونه ای باشد که کوچکترین شرایطی بر روی صنعت گردشگری اثر منفی بگذارد.

جنای آقای ماهان مدون
در ادامه جناب اقای اصلانزاده با بیان اینکه شرایط و ضوابط کشور ما اجازه مقایسه با دیگر کشورها در آمار و تحلیل را نمیدهد، معتقد بودند نباید خودمان را با هیچ کشوری حتی کشورهای منطقه مقایسه کنیم و باید با تن دادن به اثرات تحول دیجیتال در گردشگری باعث رشد و اوج‌ گیری ین صنعت شویم.

جناب اقای اصلانزاده
صحبت های بعدی پنل متعلق به جناب نادر رفتاری بود که با بیان ضعف های بخش خوراک و جامعه رستوران داران‌ ما در صنعت گردشگری، به ذکر‌مثالهایی از اهمیت تنوع غذایی ایران و عدم سرمایه گذاری روی این‌ موضوع پرداختند. ایشان ایران را دارای رتبه دوم‌ از منظر تنوع غذایی دانستند که با وجود این مساله از این امتیاز هرگز بهره برداری لازم و کافی در جهت رونق این صنعت نشده است.
ایشان با بیان اینکه برند رفتاری حتی وارد حوزه متاورس و NFT در صنعت غذا شده است ، این مساله را نشانه ای از لزوم تحول و اثر مثبت آن دانستند.

جناب آقای نادر رفتاری
در پایان این پنل؛ جناب آقای حاجی مدیریت هدف حافظ، فعالیت صنعت گردشگری ایران را در بازار سرمایه کم و ناکافی دانستند و معتقد بودند این عدم سرمایه گذاری خود را در بحرانها و کاهش شدید درآمد کسب و کارها نشان میدهد.

جناب آقای حاجی

پس از سخنان اساتید محترم پنل سوم، الواح یادبودی تقدیم ایشان شد و توسط مدیریت گروه توسعه سرمایه و مدیریت ملکا، دکتر رضوان ملکی و مدیر آژانس تبلیغاتی راتین، مهندس علیزاده از حضور ایشان در کنفرانس تقدیر به عمل آمد.
کنفرانس پرواز اولین رویداد از مجموعه رویدادهای پرواز بود و مقصد بعدی این رویدادها جزیره کیش و اکسپوی گردشگری آن خواهد بود که توسط ملکا و راتین در راستای بازاریابی و رونق هوشمند صنعت گردشگری برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری