مشاوره مدیریت، گسترش کسب و کار در مشهد و خراسان رضوی

اگر مدیر یک شرکت هستید یا به عنوان رهبر یک سازمان خصوصی در پی رسیدن به اهداف تعیین شده هستید، اگر مدیرکل یک نهاد و سازمان دولتی هستید و برای بهبود عملکرد و رشد بازده سازمان تان و فرآیند چالش زدایی از مجموعه خود به دنبال مشاور مدیریت استراتژیک در شهری مثل مشهد می گردید، یا حتی به دنبال گروه مشاوره کسب و کاری می‌گردید که سابقه کاری موفق و زیادی در کلانشهرهای کشور داشته باشد. جای درستی آمده اید.

توسعه کسب و کار و گسترش سازمان در مشهد

اینجا در پایتخت مذهبی ایران، رشد و توسعه میان بعضی از بزرگترین کمپانی ها و سازمان های خصوصی و دولتی ایران کار ساده نخواهد بود. گسترش و رشد سازمانی در مشهد و خراسان رضوی با زیرساخت قوی صنعتی و اقتصادی نیازمند دقت عمل و در نظر گرفتن میدان رقابت با یکسری از بهترین مدیران کشور و برترین سازمان های فعال در حوزه مختلف صنعت، تجارت، خدمات و و شرکت های معظم تولیدی است.

رضوان ملکی مشاور استراتژیک سازمان‌های دولتی و خصوصی
مشاوره مدیریت و توسعه سرمایه‌ی کسب و کار

برای همین باید سراغ مشاوره از تیم و افرادی برویم که تجربه عبور از سخت ترین چالش های موجود در توسعه سازمانی و رشد و بهره وری تجاری در شهرهای بزرگ را تجربه کرده باشند. با نامداران مدیریت و برترین برندهای تجاری، خدماتی و اقتصادی همکاری کرده و از خود رزومه ای موفق و قابل دفاع ساخته باشند.

شما بهتر از ما می دانید که گسترش یک سازمان و توسعه سرمایه حتی در یک شهر کوچک هم کار بسیار سخت و پیچیده‌ای است،‌ همه فرصت‌های کاری در این نوع از گسترش  می تواند با نا آگاهی و یا بدتر از آن، با تصمیمات نادرست تبدیل به تهدید های بزرگ و یک فروپاشی ناگهانی برای سازمان شوند.

چه رسد که شما قصد توسعه و گسترش سازمانتان در دومین شهر پرجمعیت ایران یعنی مشهد را داشته باشید. برای قد کشیدن یک سازمان میان یک شهر چند میلیونی و استانی به اهمیت خراسان رضوی در تولید سرمایه و گردش مالی، باید قبل از شروع به گسترش و برنامه ریزی برای رشد، به فکر ساختن ریشه هایی استوار باشید.

ما در ملکا برنامه ای دقیق و علمی برای گسترش سازمان شما در این کلانشهر ایرانی داریم

اولین قدم تا موفقیت در مشهد

مشاهده درون سازمانی
جهت آنالیز و تحلیل عملیاتی

بررسی اهداف در گسترش به مشهد و دیگر شهرهای بزرگ کشور

ایجاد همگرایی بین مدیران و بدنه سازمان


چالش‌زدایی مدیران در این مسیر

مشهد و استان خراسان رضوی، گنبد طلایی ایران

مشهد به‌عنوان پایتخت مذهبی ایران و پرجمعیت‌ترین شهر از استان خراسان رضوی و دومین شهر پرجمعیت ایران است . این شهر نقش بسیار مهمی در حوزه های مختلف اقتصاد ایران ایفا می‌کند. استان خراسان رضوی نیز با درصدی نزدیک به 5 درصد سهم از تولید ناخالص ملی ایران و چهارمین استان ایران از این نظر است. این میزان نسبت به سالهای پیش، نزدیک به 46 درصد رشد را نشان می‌دهد.  از طرفی مشهد بنا بر آخرین سرشماری‌، دومین شهر پرجمعیت ایران است. این شهر پرجمعیت در شرق ایران نقش مهم و سازنده ای در مسائل سیاسی، تجاری و اقتصادی کشور دارد. موقعیت جغرافیایی، سیاسی و اجتماعی شهر مشهد و پیشرفت صنعتی و علمی این شهر باعث شده است که سالهای سال سرزمین تولیدکنندگان بزرگ صنعت کشور باشد و سومین شهری باشد که در کنار تهران، شهرک صنعتی اش به وسعت بسیاری از شهرهای کشور است. ..

این شهر با داشتن یکی از بزرگترین حاشیه های شهرنشینی و قشر عظیمی از اهل سنت که در رینگ پیرامونی مشهد زندگی می کنند، از نظر سیاسی و اجتماعی نیز همواره مورد توجه سیاست گذاران و تصمیم گیرندگان کشور بوده است.

مشهد، سرزمین سنت و صنعت

مشهد همچنین دارای سه شهرک صنعتی بوده که بزرگترین و پر اهمیت ترین آن، شهرک صنعتی توس است که محل استقرار بیش از هزار کارخانه مهم کشور و استان است.
دیگر شهرک های صنعتی مشهد در جاده کلات و در مسیر کمربندی سبز و دیگر در مسیر جاده سرخس قرار دارد
نکته قابل توجه دیگر در مورد مشهدف میزان تولید کنندگان و کارخانه جات تولید سنگدانه های طبیعی در این استان است که بعد از تهران و در کنار فارس بیشترین میزان را شامل می شود.

مشهد جدای بخش صنعتی در حوزه گردشگری نیز سرآمد و جزو اولین هاست.  این شهر به عنوان اولین مقصد گردشگری کشور دارای بیشترین میزان هتل های پنج ستاره در ایران است. مشهد از نظر تعداد اتاق های اقامتی نیز در سطح کشور جایگاه نخست را دارد. همین امر که قطعا به دلیل وجود بارگاه هشتمین امام شیعیان، حضرت علی ابن موسی الرضا تقویت و تشدید گردیده است، موجب گردش سرمایه بسیار بالایی صنعت گردشگری در این شهر شده است.
مضاف بر موارد بالا، وجود آستان قدس رضوی و بازوهای اقتصادی این نهاد که دارای کارخانجات معظم بسیاری در زمینه های مختلف مثل لبنیات، تولید نان و شیرینی، تولید سیمان و هبلکس ساختمانی، تولید انواع مواد خوراکی انسانی و دامی موجب رونق بسیار صنعت این استان شده است.
جدای این امر از نظر تاریخی نیز این شهر و استان خراسان نیز غنی از یک تاریخ کهن و پر قصه از ابتدای پیدایش سرزمین ایران است. مشهد که زمانی پایتخت نادرشاه افشار، پادشاه جهانگشای ایرانی بوده است در کنار نیشابور، سبزوار، قوچان، شیروان و شهرهای مرزی استراتژیکی مثل تایباد همواره در تاریخ ایران نقش مهمی ایفا کرده است.
از زمان حمله مغول که نیشابور شهر علم و دانش جهان محسوب میشد تا روزگار مبارزه بر علیه مغول ها و جنبش سربداران، همواره خراسان جایگاه رفیعی در تاریخ این خاک داشته است.

 همجواری خراسان بزرگ با کشورهای مهم منطقه ای از نظر سیاسی و راهبردی همواره بر اهمیت مشهد افزوده است. برای همین همواره مورد توجه حاکمان و مدیران مملکتی بوده است.

مشهد، مقصد طلایی مسافران

مشهد با داشتن بزرگترین ایستگاه راه آهن کشور و بیشترین میزان ورودی مسافر با قطار، در کنار وجود فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد که جزو سه فرودگاه پر رفت آمد کشور است از نظر حمل و نقل نیز جایگاه مهمی دارد.
اتصال مشهد با یک بزرگراه به پایتخت کشور و اتصال ریلی به شهرهای مهمی همچون اصفهان و شیراز و همچنین وجود راه آهن کناره ی دریای خزر از مبدا مشهد به سمت استان های گلستان و مازندران باعث گردیده این شهر و استان یکی از مهمترین گلوگاه های اقتصادی کشور باشد.
این شهر همواره در پیک های تعطیلاتی رکوردار ورود و خروج مسافر از انواع مبادی حمل نقل است. بیشترین ورودی مسافر با قطار، با هواپیما و با اتوبوس های بین شهری همواره در روزهای عید نوروز متعلق به مشهد بوده است.

دروازه شرقی دانش 

جایگاه علمی و دانشگاهی مشهد نیز با وجود دانشگاه فردوسی و دانشگاه های علوم پزشکی مشهد و وجود بیمارستان های مهم تخصصی و آموزشی  در توسعه علمی کشور بسیار پر اهمیت است. در کنار دانشگاه ها و مراکز دولتی، وجود  دانشگاه آزاد اسلامی که یکی از بزرگترین شعبه های این دانشگاه در کشور است و چندین دانشگاه غیرانتفاعی معتبر و بزرگ مانند دانشگاه امام رضا زیر نظر آستان قدس رضوی، دانشگاه سجاد و دانشگاه خیام بر اهمیت علمی مشهد افزوده است

گسترش و توسعه سازمان در مشهد

مشاوره مدیریت و آموزش منابع انسانی در مشهد

تشکیل یک سازمان نوین و توسعه سرمایه در یک شهر ثانویه آنهم شهری بزرگ و با سابقه فراوان تجاری و صنعتی و بازرگانی در مرکز ایران با حجم انبوه بودجه های دولتی و سرمایه گذاری کلان بخش خصوصی باید بر پایه اصول صحیح منابع انسانی و مدیریتی بوده و با بهبود فرایندهای اداری و مالی درون‌سازمانی تا تسهیل‌گری روند ارتباطات با دیگر کلانشهرهای کشور همراه باشد.

مشهد به دلیل موقعیت استراتژیک خود در اقتصاد ایران و صنعت گردشگری کشور می تواند محل رشد و توسعه بسیاری از شرکت های خدماتی و تولیدی و بستری مناسب برای حضور سرمایه گذاران و کارآفرینان ایرانی باشد.

این امر اما نیازمند حضور و مشورت مجموعه ای با تجربه و شناخت عملی و علمی از شرایط گوناگون است تا بتواند شما را در مسیر رسیدن به اهداف معین شده‌تان همراهی و هدایت کند.

آنچه در مشاوره مدیریت با ملکا به دست خواهید آورد !

گروه توسعه سرمایه و مدیریت ملکا با تجربه تبادلات بازرگانی و صادراتی مختلف و داشتن ارتباطات موثر  و پروژه های مشاوره مدیریت با برترین سازمان ها و موفق ترین مدیران در چهارگوشه ایران پهناور از تهران تا اصفهان، از تبریز تا مشهد، از خزر تا خلیج فارس آماده است تا با مشاوره و آموزش شما و نیروی انسانی سازمان‌تان در کنار ایجاد فرایندهای توسعه‌ محور بر پایه رفتار شناسی سازمانی، بنایی محکم از سازمان و برند شما در شهر بزرگان و نامداران صنعت و هنر ایران بسازد.

این گروه با سابقه مشاوره استراتژیک سازمان‌های بزرگ دولتی و خصوصی نظیر اسنوا، وزارت جهاد کشاورزی و مجموعه بزرگ ایران مال در تهران و سازمان‌های مختلف دیگری در استان های خراسان رضوی، اصفهان  و آذربایجان شرقی دارد. ملکا در کنار تجربیات ارزشمندی که بر پایه سابقه درخشان مدیر خود سرکار خانم رضوان ملکی در بازار بین المللی و منطقه ای دارد، می‌خواهد همیار و همراه شرکت‌های کشور و بازرگانان و مدیرانی باشد که در اهداف خود دنبال بستری جدید و مطمئن جهت سرمایه گذاری، ایجاد شرکت‌های ملی و منطقه‌ای، فرامنطقه‌ای و بین المللی هستند.

شما مدیران و رهبران بلند اندیش سازمانی می‌توانید از طریق سایت گروه توسعه سرمایه و مشاوره مدیریت ملکا با دفتر مرکزی در تماس باشید.
همچنین از طریق واتساپ، تلگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی ملکا برای مشاوره استراتژیک و آموزش‌های سازمانی در راستای هماهنگی‌های لازم اقدام کنید.