مشاوره مدیریت و دوره های کسب و کار در تبریز و آذربایجان

اگر مدیر یک شرکت هستید یا  رهبری یک سازمان خصوصی را بر عهده دارید یا اگر مدیرکل یک نهاد دولتی هستید و برای بهبود عملکرد و رشد بازده سازمان و فرآیند چالش زدایی از مجموعه خود به دنبال مشاور مدیریت سازمان در شهر تبریز هستید یا به دنبال گروه مشاوره مدیریت و استراتژیکی می‌گردید که سابقه کاری موفق و زیادی در کلانشهرهای کشور داشته باشد، تا سازمان و کسب و کار شما را همراهی کند و گسترش دهد، جای درستی آمده اید.

شهری به گستره ی تاریخ و صنعت

اینجا در پایتخت سالهای دور ایران، در یکی از صنعتی ترین شهرهای کشور، رشد و توسعه میان بعضی از بزرگترین کمپانی ها و سازمان های خصوصی و دولتی ایران کار ساده نخواهد بود. گسترش و رشد سازمانی در تبریز نیازمند دقت عمل و در نظر گرفتن میدان رقابت با یکسری از بهترین مدیران کشور و برترین سازمان های فعال در حوزه مختلف صنعت، تجارت، خدمات و و شرکت های معظم تولیدی است. برای همین باید سراغ مشاوره از تیم و افرادی برویم که تجربه عبور از سخت ترین چالش های موجود در توسعه سازمانی و رشد و بهره وری تجاری در شهرهای بزرگ را تجربه کرده باشند. با نامداران مدیریت و برترین برندهای تجاری، خدماتی و اقتصادی همکاری کرده و از خود رزومه ای موفق و قابل دفاع ساخته باشند.

رضوان ملکی مشاور استراتژیک سازمان‌های دولتی و خصوصی
مشاوره استراتژیک مدیریت سازمان

چه کار باید کرد؟

قطعا شما بهتر از ما می دانید که گسترش یک سازمان حتی در یک شهر کوچک هم کار بسیار سخت و پیچیده‌ای است،‌ همه فرصت‌های کاری در این نوع از گسترش  می تواند با نا آگاهی و یا بدتر از آن، با تصمیمات نادرست تبدیل به تهدید های بزرگ و یک فروپاشی ناگهانی برای سازمان شوند. چه رسد که شما قصد توسعه و گسترش سازمانتان در کلانشهری همچون تبریز با تمام المان های مختلف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی خاص خودش را داشته باشید. برای قد کشیدن یک سازمان در میان یک شهر چند میلیونی و استانی به ارزشمندی آذربایجان شرقی با نقشی مهم در تولید ناخالص ملی، باید قبل از شروع به گسترش و قد کشیدن، به فکر ساختن ریشه هایی استوار باشید

ما در ملکا برنامه خوبی برای گسترش سازمان شما در این کلانشهر ایرانی داریم

اولین قدم تا موفقیت در تبریز

مشاهده درون سازمانی
جهت آنالیز و تحلیل عملیاتی

بررسی اهداف در گسترش به تبریز و دیگر شهرهای بزرگ کشور

ایجاد همگرایی بین مدیران و بدنه سازمان


چالش‌زدایی مدیران در این مسیر

درباره تبریز

تبریز به عنوان بزرگ‌ترین قطب اقتصادی شمال شرق و آذربایجان ایران و مرکز اداری، تجاری، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی در این منطقه همیشه مهم شناخته می‌شود.

تبریز که سومین شهر پهناور ایران و جزو 5 کلانشهر اصلی کشور محسوب میشود، در کنار مراغه، شبستر، میانه، اهر و سراب شهرهای اصلی و اثرگذار استان آذربایجان شرقی را تشکیل می دهند. تبریز سالهای سال در دوره های مختلف تاریخی به عنوان پایتخت ایران موقعیتی استراتژیک و حیاتی داشته است و در حکومت های مختلفی که بر این سرزمین حکمرانی کرده اند همواره یکی از اصلی ترین دغدغه ها و شهرهای مورد توجه حاکمیت بوده است. اکنون نیز تبریز به عنوان شهری مهم در جمهوری اسلامی ایران محسوب می گردد و پس از انقلاب یکی از شهرهای در حال توسعه و رشد کشور بوده است. امروزه تبریز در کنار تهران و مشهد از گرانترین شهرهای ایران محسوب می گردند و ساخت برج های تجاری،اداری و مسکونی رونق دو چندانی یافته است که نشان از سرمایه گذاری زیادی در این زمینه است.
وجود کارخانه های مهمی مثل تراکتورسازی و ماشین سازی، کارخانجات سیمان، نساجی، داروسازی در کنار کارخانه ایران خودروی تبریز و شرکت پالایش و پتروشیمی این شهر باعث شده تبریز یک شهر استراتژیک برای صنعت ایران باشد. چیزی که تبریز در طول تاریخ با آن غریبه نبوده است. این شهر همیشه یکی از قطب های صنعتی و فرهنگی، اقتصادی و تاریخی سرزمین ایران بوده است، چه در زمان تیموریان و ابتدای صفویان که تبریز شکوه و جلالی بی نظیر را تجربه می کرد چه در زمان درگیری های مشروطه که تبریز تاریخ یک کشور را تغییر داد و ستارگانی چون باقرخان و ستارخان را به جنبش آزادیخواهی مردم ایران هدیه کرد

تبریز قطب کارخانجات شیرینی و شکلات ایران

شهر تبریز جدای بخش صنایع سنگین و راهبردی امروزه یکی از قطب‌های صنایع غذایی و تولید نوشیدنی و شیرینی ایران و منطقه خاورمیانه می‌باشد. آمار شگفت انگیز تبریز در تولید بیش از ۵۰ درصد شیرینی و شکلات ایران با حدود 600 محصول، نشان از موفقیت مدیران و صاحبان کسب و کارهای بزرگ تبریز دارد. بسیاری از برندهای مطرح و صادرکنندگان اصلی صنایع غذایی ایران در تبریز متولد شده اند و امروزه در تجارت بین الملل فعالیت دارند. این امر نشان  میدهد؛ فضای کسب و کار و مدیران تبریز با توسعه و پیشرفت با رشد سازمانی و هدف گذاری های بزرگ غریبه نبوده است.

این شهر با نزدیک 2 میلیون نفر جمعیت همیشه موقعیت سوق الجیشی و مهمی در شمال شرق ایران و در همجواری با کشورهای مهم منطقه ای مثل جمهوری آذربایجان و ترکیه داشته است. موقعیت استراتژیک جغرافیایی تبریز و قرار گرفتن اش میان دامنه‌های سهند و کرانه شرقی دریاچه ارومیه، باعث شده تبریز شاهراه ارتباطی بین شمال یعنی منطقه ماورای قفقاز و قره‌داغ و جنوب یعنی موقعیت شهری مراغه و استانی کردستان باشد. اتصال تبریز با آزادراه حیاتی شماره 2 ایران به پایتخت و اتصال مستقیم این شهر به راه‌آهن سراسری ایران که از این شهر تا کشور ترکیه و جمهوری خودمختار نخجوان امتداد دارد، در کنار فرودگاه بین المللی و پروازهای روزانه و هفتگی خارجی، تبریز را به یکی از مهمترین گذرگاه های مبادلاتی کشور تبدیل کرده است. جدای تمام این موارد تبریز چهارمین شهر دارای مترو ایران است و با همکاری در ساخت واگن های تولید داخل نقشی اساسی در توسعه حمل و نقل شهری کشور داشته است.

تبریز، شهر اولین های ایران

تبریز در زمینه های مختلفی جزو مهمترین ها و اولین ها بوده است. این شهر در ورزش به ویژه فوتبال و دوچرخه سواری همیشه حرفی برای گفتن داشته است. بسیاری از ورزشکاران و افتخارآفرینان ورزش ایران از آذری های پهلوان بوده اند.

شما در تبریز زیبا و افق دلپذیر ایل گلی با مجموعه از اولین های تاریخ ایران طرف خواهید بود که یکی از خصوصیات اصلی اقتصادی، تاریخی و فرهنگی تبریز را شکل داده است، یعنی تلاش برای بهترین بودن و اولین ها را کسب کردن و حفظ کردن.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید که تبریز محل تولد،

  • اولین مدرسه ابتدایی مدرن با نام مدرسه رشدیه
  • اولین چاپخانه ایران در سال ۱۲۲۷
  • اولین کتابخانه دولتی در سال ۱۳۰۰
  • اولین مرکز تلفن ایران در تبریز
  • اولین آتش نشانی تخصصی ایران در سال ۱۲۲۱

بوده است و بی شک قلب تپنده مسیر توسعه ایران و ایرانی بوده است.

همانطور که دانشگاه تبریز بعد از دانشگاه تهران به عنوان دومین دانشگاه ایران پذیرای بسیاری از نخبگان علم و صنعت ایران بوده است و اساتید بزرگی را تقدیم این سرزمین کرده است.

توسعه سرمایه و گسترش سرمایه در شهر تبریز

مشاوره گسترش و چالش زدایی سازمان در تبریز

تشکیل یک سازمان نوین در یک شهر ثانویه آنهم شهری بزرگ و با سابقه فراوان تجاری و صنعتی و بازرگانی در یکی از حساس ترین مناطق ایران با حجم انبوه بودجه های دولتی و سرمایه گذاری کلان بخش خصوصی باید بر پایه اصول صحیح منابع انسانی و مدیریتی و یا بهبود فرایندهای اداری و مالی درون‌سازمانی تا تسهیل‌گری روند ارتباطات با دیگر کلانشهرهای کشور نیازمند حضور و مشورت مجموعه ای با تجربه و شناخت عملی و علمی از شرایط گوناگون است تا بتواند شما را در مسیر رسیدن به اهداف معین شده‌تان همراهی و هدایت کند.

به خصوص در شهری چون تبریز که سابقه طولانی بازرگانی و تجارت بین الملل میان بازاریانش شهره خاص و عام است و مردمانش از موفق ترین سرمایه گذاران و سرمایه داران در شهرهای مهم ایران بوده و هستند. بسیاری از مدیران موفق، بازاریان بزرگ، تجار هوشمند و سرمایه گذاران اصلی صنعت ایران در تهران، مشهد، کیش و دیگر مناطق کشور از تبریز و استان آذربایجان شرقی  آمده اند.

آنچه به دست خواهید آورد !

گروه توسعه سرمایه و مدیریت ملکا با تجربه تبادلات بازرگانی و صادراتی مختلف و داشتن ارتباطات موثر در با برترین سازمان ها و موفق ترین مدیران در چهارگوشه ایران پهناور از تهران تا اصفهان، از تبریز تا مشهد و از خزر تا خلیج فارس آماده است تا با مشاوره و آموزش شما و نیروی انسانی سازمان‌تان در کنار ایجاد فرایندهای توسعه‌ محور بر پایه رفتار شناسی سازمانی، بنایی محکم از سازمان و برند شما در شهر اولین ها و برترین های ایران باشد.

این گروه با سابقه مشاوره استراتژیک سازمان‌های بزرگ دولتی و خصوصی نظیر اسنوا، وزارت جهاد کشاورزی و مجموعه بزرگ ایران مال در تهران و سازمان‌های مختلف دیگری در استان های اصفهان، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی و کیش، در کنار تجربیات ارزشمند واقعی در بازار بین المللی و منطقه ای می‌خواهد همیار و همراه شرکت‌های کشور و بازرگانان و مدیرانی باشد که در اهداف خود دنبال بستری جدید و مطمئن جهت سرمایه گذاری، ایجاد شرکت‌های ملی و منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و افزایش بهره وری سازمان خود هستند.

شما می‌توانید از طریق سایت گروه توسعه سرمایه و مدیریت ملکا با دفتر مرکزی در تماس باشید یا از طریق واتساپ، تلگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی ملکا برای مشاوره استراتژیک  و آموزش‌های سازمانی در راستای هماهنگی‌های لازم اقدام کنید.