مشاوره مدیریت و استراتژی کسب و کار در ارومیه، آذربایجان غربی

ارائه مشاوره کسب و کار در استانی مرزی با قابلیت های صنعتی، تاریخی و اجتماعی غنی و در همسایگی چندین استان مهم کشور و چند کشور مهم منطقه ای نیاز به حرکت های حساب شده و مطمئن دارد.

این استان که دارای تبادل روزانه نیروی انسانی شاغل در بخش های مختلف صنعت و دانشجویان دانشگاه های دولتی و آزاد از استانهای مختلف است، به عنوان یک مرکز استراتژیک صنعتی و اقتصادی در کنج شمالغرب ایران همواره از استان های پیش رو در اقتصاد و کسب و کار بوده است.

 

مشاوره مدیریت و توسعه کسب و کار ملکا

با زیرساخت های متنوع تاریخی، فرهنگی، گردشگری، اقتصادی و صنعتی که در این استان به ویژه خود شهر ارومیه وجود دارد، همیشه بستری بالقوه و بکر برای فعالیت کسب و کارهای متنوع وجود دارد.

 • اگر به عنوان یک کسب و کار یا سازمانی در اندیشه توسعه و رشد همه جانبه هستید؟

 •  اگر به دنبال مشاوره کسب و کار و مشاوره شغلی و آموزش بازاریابی و فروش و دوره های مدیریت در شهر ارومیه می‌گردید.

 •  اگر مدیر یک شرکت هستید یا به عنوان رهبر یک سازمان خصوصی در پی رسیدن به اهداف تعیین شده هستید.

 •  اگر مدیرکل یک نهاد و سازمان دولتی هستید و برای بهبود عملکرد و رشد بازده سازمان تان و فرآیند چالش زدایی از مجموعه خود به دنبال مشاور مدیریت استراتژیک با تجربه در استان آذربایجان غربی می گردید.

 • اگر در حوزه های صنعتی و تولید قطعات فعالیت دارید و می‌خواهید دست به توسعه و گسترش بزنید.

 • اگر تازه وارد صنایع راهبردی شده اید و می خواهید در یکی از استان های مهم کشور، شعبه ای جدید از دفاتر خود افتتاح کنید.

 • اگر شما به عنوان یک رهبر سازمانی به دنبال گروه از مشاوران زبده کسب و کار می‌گردید که سابقه کاری موفق و زیادی در کلانشهرها و مراکز استان های مختلف کشور و حتی کشورهای همسایه داشته باشند.

 ما یک پاسخ مطمئن برای شما داریم: دپارتمان مشاوره مدیریت و کسب و کار گروه ملکا

ما در ملکا برنامه ای دقیق و علمی برای گسترش سازمان شما در این کلانشهر ایرانی داریم

اولین قدم تا موفقیت در ارومیه

مشاهده درون سازمانی
جهت آنالیز و تحلیل عملیاتی

بررسی اهداف در گسترش به ارومیه و دیگر شهرهای بزرگ کشور

ایجاد همگرایی بین مدیران و بدنه سازمان


چالش‌زدایی مدیران در این مسیر

خدمات مشاوره کسب و کار و گسترش سازمان در ارومیه، آذربایجان غربی

اینجا استان آذربایجان غربی واقع در شمال غربی ایران، تنها استانی است که دارای مرز مشترک کشور ترکیه است.

استانی که بیش از 65 درصد از مساحت کل کشور ایران را تشکیل می‌دهد و از نظر مساحت سیزدهمین استان پهناور کشور است. 

ارومیه همواره یکی از مراکز حکومتی در دوره های مختلف تاریخی بوده است، به عنوان یکی از شاهراه های مرزی در اقتصاد و تجارت ایرانی با سرزمین و مردمانی طرف هستید که از تنوع قومیتی برخوردار هستند و اقوام نترک، کرد و فارس در این استان سکونت دارند.

 

استان آذربایجان غربی از شمال به جمهوری آذربایجان و ترکیه، از مغرب به ترکیه و عراق، از شرق به استان آذربایجان شرقی و استان زنجان و از جنوب به استان کردستان می رسد. برای همین از اهمیت بسیاری در حوزه سیاست خارجی، اقتصاد بین الملل و مبادلات فرهنگی برخوردار است.

 جمعیت استان آذربایجان غربی طبق آخرین سرشماری در حدود سه میلیون و دویست هزار نفر بوده است که ۴٫۰۸ درصد جمعیت کل کشور ایران را در خود جای داده‌ و از این لحاظ هشتمین استان پرجمعیت کشور محسوب می گردد.

ارومیه به دلیل:

 • قرار گرفتن در شاهراه ارتباطی مرزی با چندین کشور 
 • همسایگی با چندین استان راهبردی و مهم
 • نزدیکی به کلانشهر تبریز و استان آذربایجان شرقی
 •  دارا بودن چندین شهرک صنعتی مهم
 •  وجود کارخانجات مهم بومی و ملی 
 • وجود خوشه های صنعتی و کارخانجات خصوصی بزرگ
 • نزدیکی به نیروگاه ها و صنایع مهم استراتژیک 
 • وجود معادن مهم فلزات و کانی های مختلفی مثل معادن مصالح و سنگ‌های ساختمانی، گرانیت و میکا، زرنیخ، تالک، تراورتن، طلا و پوکه های معدنی

 از موقعیت مناسبی در اقتصاد، صنعت و اکوسیستم اقتصادی، صنعتی و علمی ایران برخوردار است.

 

برای همین شما برای گسترش سازمان تان یا افزایش سرمایه کسب و کار خود و مشاوره گرفتن جهت بهبود فرایند ها و شیوه های مدیریتی و همچنین آموزش نیروی انسانی در این استان و شهر ارومیه باید سراغ مشاوره از تیم یا افرادی برویم که تجربه عبور از سخت ترین چالش های موجود در توسعه سازمانی  را داشته باشند، رشد و افزایش بهره وری تجاری در شهرهایی با ظرفیت های گوناگون صنعتی و اقتصادی به ویژه در مراکز استان های صنعتی کشور، همچون تبریز، رشت، کرج، اصفهان، شیراز یا تهران را تجربه کرده باشند.

باید با گروهی کار کنید که با نامداران مدیریت کشور و برترین برندهای تجاری، خدماتی و اقتصادی همکاری کرده و از خود رزومه ای موفق و قابل دفاع ساخته باشند.
اگر هم قصد توسعه یا انتقال کسب و کارتان به یکی از کشورهای همسایه شمالی یا غربی ایران یا حتی شیخ نشین های خلیج فارس را دارید باید سراغ افرادی بروید که تجربه صادرات و کارآفرینی در کشورهای همسایه ایران را دارند و توانسته اند آنچه که می گویند اجرایی کنند. 

امری که در سابقه موفق و عملگرایانه گروه ملکا و موسس آن  رضوان ملکی به خوبی دیده می شود.

ارومیه، زیبای غربی و شهر اولین ها

ارومیه یکی از مناطق ایران است که می‌توان آن را به خاطر دارا بودن منابع غنی آبی از گذشته، چشمه های فراوان طبیعی از مناطق شکل دهنده تمدن‌ بشری به ویژه در این ناحیه از کره زمین بوده است.

شواهد و آثار باستانی نشان دهنده این مساله هستند که ارومیه در زمان حکومت مادها نیز جزو منطقه های مسکونی و آباد بوده است و قدمت آن به چهار هزار سال قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد.

بعضی از ایران شناسان، ارومیه را محل شکل گیری و تولد دین زرتشت می‌دانند. بر مبنای کتاب اوستا، زرتشت در قرن هفتم قبل از میلاد مسیح در کنار رودخانه دایتا در آذربایجان غربی به پیامبری برگزیده شد و در حاشیه غربی دریاچه «چی چست» ( که یکی از نام های باستانی ارومیه است) شروع به تبلیغ دین خود و گسترش هواداران خود کرد...

ارومیه از یک سمت به رشته های کوه های ناحیه آذربایجان و از سمت دیگر در مجاورت دریاچه کهن و بزرگ ارومیه این قلب خشکیده ی ایران قرار گرفته است. در اطراف ارومیه قله کوه های مختلفی مثل به نام قیز قلعه، پنجه سی، جهودها، کوه ماه، چهل مرشهیدان و علی ایمان وجود دارد و جزو مناطق کوهستانی ایران محسوب می گردد.

در مورد وجه تسمیه ارومیه باید گفت که از ترکیب دو کلمه اور و میه گرفته شده است. اور در زبان آشوری به معنای شهر و میه به معنای آب است. به همین دلیل ارومیه شهر آب نیز نامیده می شود. شهری که زمانی در مجاورت بزرگترین دریاچه نمک جهان قرار داشت و گستره دریاچه ی پر آبش از فضا نیز قابل مشاهده بود.

ارومیه به نام های مختلف دیگری چون شهر ادیان، شهر مذاهب و اقوام و حتی پاریس ایران و دارالنشاط نیز معروف است. 

این شهر در زمان حکومت پهلوی به رضاییه تغییر نام داده بود که پس از سال 57 و انقلاب ایران به همان ارومیه بازگشت. 

ارومیه در سال های دور شاهد رویدادهای مختلفی بوده است و همواره برگ مهمی از تاریخ ایران محسوب می شده، از جمله اشغالش توسط روس ها، عثمانی ها .

ارومیه از لحاظ اقتصادی نیز شهری بسیار فعال و پر رونق است. وجود کارخانه های اروم آدا، تراکتورسازی ارومیه، ساندیس و اسپوتا و … در این شهر نشان از گسترش صنعت مواد غذایی و صنایع سنگین در این استان دارد.

ارومیه در بسیاری جهات شهر اولین های ایران است.

 • اولین مدرسه به شکل نوین
 • اولین بیمارستان مدرن
 • اولین شبکه تلویزیون محلی
 • اولین مرکز آموزشی پزشکی
 • اولین نشریه محلی 

همه در تاریخ معاصر ایران متعلق به ارومیه و آذربایجان غربی است. 

در حوزه ورزشی نیز سالهاست که به دلایل مختلفی همچون استعداد بومی وجود زیرساخت های مناسب، ارومیه پایتخت والیبال ایران محسوب می گردد 

آذربایجان غربی، برگ زرینی از تاریخ

اگر بخواهیم از مردمان غیور آذربایجان و ارومیه بگوییم، اکثر ساکنان استان در حال حاضر به زبان آذری سخن می‌گویند، اما شهرهای مهم و استراتژیک مهاباد، سردشت و پیرانشهر در جنوب این استان که همسایه استان کردستان هستند، به زبان کردی اورامانی صحبت می کنند.

از منظر دینی مردمان این استان شمالغربی را بیشتر مسلمانان شیعه و سنی تشکیل می‌دهند. هرچند پیروان ادیان دیگر مانند مسیحی، زرتشتی و یهودی نیز جزو اقلیت‌های مذهبی آذربایجان غربی محسوب می گردند.

تاریخ آذربایجان غربی این کهن دیار ترک نشین را می توان به دوران ماد و پیش از آن نسبت داد. در وجه تسمیه آذربایجان غربی و به طور کلی منطقه آذربایجان که در اشعار مختلفی نیز بدان اشاره شده است، چنین می‌گویند:

  آذربایجان ریشه در «آذرآبادگان» به معنی «سرزمین آتش» دارد و وجود قدیمی‌ترین و بزرگترین آتشگاه های جهان در این منطقه از جنوب در تخت سلیمان تا شمال در باکو، دلیل و برهان این ادعاست. برخی دیگر نیز نام آذربایجان را به سردار دلاوری به نام آتروپاد یا آتورپات نسبت می‌دهند که حدود ۲۳۰۰ سال پیش، بعد از غلبه اسکندر مقدونی، در این منطقه حکومت میکرد و جانشینانش با نام آتورپاتگان تا زمان اشکانیان حاکمان این منطقه بودند.

مشاوره بازاریابی و فروش در ارومیه و آذربایجان غربی

گروه توسعه سرمایه و مدیریت ملکا با تیم تخصصی مشاوره کسب و کار ، با بیش از ده سال تجربه در حوزه مدیریت کسب و کار و مشاوره بازاریابی و فروش، تبلیغات و برندینگ برترین کمپانی های ایرانی یک گزینه مطمئن برای مدیران و رهبران سازمان ها در راه رشد و توسعه می‌باشد.

ملکا با سابقه برگزاری اولین کنفرانس ملی توسعه بازار و مدیریت نوین سازمان در صنعت گردشگری و برگزاری دوره های آموزشی مختلف در حوزه مدیریت، منابع انسانی و بازاریابی و فروش در شهرهای تهران، تبریز، اصفهان، مشهد، رشت، اهواز، قزوین و کرج به کسب و کار و سازمان شما کمک می کند تا سریع تر و دقیق تر پیشرفت کنید و سودآوری و سرمایه خود را توسعه دهید. 

ما در کنار مشاوره مدیریت و بازاریابی و فروش تخصصی به شما و پرسنل مجموعه تان آموزش های نوین مدیریت، رفتار سازمانی، بازاریابی و فروش نیز خواهیم داد.

تیم حرفه ای ملکا تحت هدایت دکتر رضوان ملکی با مشاوره مدیریت و بازاریابی و فروش در ارومیه و دیگر مناطق مهم استان آذربایجان غربی به شما کمک میکند به نتایج فراتر از انتظار خود برسید.

دوره های آموزش مدیریت و منابع انسانی ملکا در ارومیه، آذربایجان غربی

دوره مشاوره تخصصی مدیریت کسب و کار در ارومیه و آذربایجان غربی

آموزش مدیریت سازمان و رهبری هوشمند در ارومیه و آذربایجان غربی

آموزش مدیریت فروش و بازاریابی حرفه ای در ارومیه و آذربایجان غربی

دوره آموزش مدیریت پرسنل، کارکنان منابع انسانی در ارومیه و آذربایجان غربی

خدمات تحت پوشش مشاوره کسب و کار ملکا در ارومیه، آذربایجان غربی

تشکیل یک سازمان نوین و توسعه سرمایه در یک شهر دوم آنهم شهری با موقعیت مهم ارومیه و با سابقه فراوان تاریخی، تجاری ، صنعتی و بازرگانی، با حجم انبوه گردش صادرات و واردات داخلی و خارجی و سرمایه گذاری کلان دولتی و خصوصی و در جایگاه استراتژیک و مرزی ارومیه و استان آذربایجان، باید بر پایه اصول صحیح منابع انسانی و مدیریتی بوده و با بهبود فرایندهای اداری و مالی درون‌سازمانی تا تسهیل‌گری روند ارتباطات با دیگر کلانشهرها و مراکز مهم در دیگر استان های کشور باشد.

استان آذربایجان غربی به دلیل موقعیت استراتژیک خود در اقتصاد ایران و اهمیت راهبردی صنعت گردشگری، صنایع دستی و مردم شناسی، می تواند محل رشد و توسعه بسیاری از شرکت های خدماتی و تولیدی و بستری مناسب برای حضور سرمایه گذاران و کارآفرینان ایرانی باشد.

این امر قطعا نیازمند حضور و مشورت با مجموعه ای از کارشناسان و متخصصان با تجربه دارای شناخت عملی و علمی از شرایط گوناگون است تا بتوانند شما را در مسیر رسیدن به اهداف معین شده‌تان درست و به سلامت، همراهی و هدایت کنند.

آنچه با گروه مشاوره مدیریت ملکا به دست خواهید آورد !

گروه توسعه سرمایه و مدیریت ملکا با تجربه تبادلات بازرگانی و صادراتی مختلف و داشتن ارتباطات موثر و پروژه های مشاوره مدیریت با برترین سازمان ها و موفق ترین مدیران در چهارگوشه ایران پهناور از تهران شلوغ و مدرن تا اصفهان زیبا و نیلی، از تبریز کهن و سرفراز تا مشهد الرضای طلایی، از خزر سرسبز تا خلیج همیشه فارس آماده است با مشاوره و آموزش شما و نیروی انسانی سازمان‌تان در کنار ایجاد فرایندهای توسعه‌ محور بر پایه رفتار شناسی سازمانی و آنالیز و تحلیل داده های درون سازمانی بنایی محکم از سازمان و برند شما در این شهر صنعتی و کهن در استان آذربایجان بسازد.

این گروه با سابقه مشاوره استراتژیک سازمان‌های بزرگ دولتی و شرکت های معتبر خصوصی نظیر اسنوا، وزارت جهاد کشاورزی و یا مجموعه بزرگ ایران مال در تهران و سازمان‌های مختلف دیگری در استان های خوزستان، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان شرقی و غربی، فارس و کرمان و یزد یک همراه مطمئن برای رسیدن به قله های تحول و توسعه برای کمپانی و سازمان تحت مدیریت شماست.

ملکا در کنار تجربیات ارزشمندی که بر پایه سابقه درخشان مدیر خود در بازار بین المللی و منطقه ای دارد، می‌خواهد همیار و همراه شرکت‌های کشور و بازرگانان و مدیرانی باشد که در اهداف خود دنبال بستری جدید و مطمئن جهت سرمایه گذاری، ایجاد شرکت‌های ملی و منطقه‌ای، فرامنطقه‌ای و بین المللی هستند.

شما مدیران و رهبران بلند اندیش سازمانی در ارومیه و آذربایجان غربی می‌توانید از طریق سایت گروه توسعه سرمایه و مشاوره مدیریت ملکا با دفتر مرکزی در تماس باشید یا از طریق واتساپ، تلگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی ملکا برای مشاوره استراتژیک و آموزش‌های سازمانی در راستای هماهنگی‌های لازم اقدام کنید.